Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim

 In Blog

Styl skandynawski cechuje się świeżością, estetyką i pięknem. Nasze wnętrze powinno być jasne, co oznacza, że na ścianach powinniśmy użyć jak najwięcej bieli oraz jasnych pasteli i szarości. Mieszkanie w stylu skandynawskim to przede wszystkim wnętrza o prostych formach bez zbędnej ilości dodatków, schludne, urządzone dość oszczędnie. W naszym mieszkaniu powinny królować naturalne materiały takie jak kamień, drewno, wiklina itp. 

Najchętniej wybieranymi tkaninami przez szwedzkich projektantów są len, bawełna jak również wełna. Na podłogi zaś bardzo często kładą matowe drewno bielone lub olejowane. Elementy wyposażenia wnętrza w stylu skandynawskim to rzeczy z charakterem, przedmioty odświeżone, przemalowane na delikatne pastele dzięki czemu stają się ciekawsze i bardziej oryginalne.

Styl skandynawski to też pomieszczenia z romantycznymi dużymi odsłoniętymi oknami bez firan i zasłon, a wokół zwiewne lekkie tkaniny, na ścianach tapety w delikatne wzory, pledy, poduszki, ażury. Można też śmiało postawić na boazerie lub fakturowane tapety, które można uzupełnić drewnianymi listwami wykończeniowymi pod sufitem.

Oświetlenie powinno być spójne z resztą pomieszczenia, czyli tak samo proste w swej formie jak i bardziej dekoracyjne. Powinno także stanowić najbardziej zauważalną dekorację wnętrza. Projektanci bardzo często stawiają na własne pomysły i własnoręczne wykonanie np. ze sklejki, drewna lub papieru.

Jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim ?

Prostota to podstawa, ale równie ważna jest indywidualność wnętrza, które ma pokazać to, co lubimy, czym się interesujemy. Najlepiej urządzone wnętrze, to to  w którym czujemy się swobodnie i odpoczywamy.

Ostatnie wpisy

Dodaj komentarz

0
Wróć
Szklane kloszeSzklana kura